Únor 2018


Happy Valentines day 2018 George and Lauren :)

14. února 2018 v 12:52 | Georgííí:))) |  George and Lauren :)
Takže,jělikož je dnes Valentýn!
Což,se mi docela hodí,na další článek!
Jak jsem totiž psala,za tu dobu,co jsem neblogovala se toho,u Georgeho
stalo opravdu dost!
A i to,že má novou přítelkyni!Nebo,novou?!Pro mě novou,už spolu rok jsou!
Tak,by nebylo samozřejmně možné,aby o tom Georgííí:)))nenapsala,že?!:)
I když tajně doufala,že Georgovou přítelkyní bude,vždy Georgííí:))),ale samozřejmně
o tom vždy,jen sní a přítelkyni mu určitě přeji!
George je Georgíííin idol!A Georgíííin přítel,je prostě,její miláček
a hlavně pravý!:)No,tak to by asi o Georgííí:)))
stačilo a jdeme zpět ke Georgovi!!!:)

Georgova přítelyně se jmenuje
Lauren Grice:

-Docela hezká,že?!Vypadá mile!:)


-George se sní seznámil,když dostal roli Jack and the Beanstalk 2017- 2018
a Lauren v divadelní hrě hrála s ním!")


-No a tam si asi padli do oka a nový pár je na světě! :)


-Ale sluší jim to spolu! :)))

+Má grafika George and Lauren :)S Láskou Georgííí:)))


Historie - typy -STREET DANCE :)))

2. února 2018 v 14:35 | Georgííí |  StreetStyle

Označení Street dance v sobě zahrnuje
všechny "pouliční" tance, které se
stávajíc víc a víc populární.
K tomuto volnému stylu se řadí Hip Hop,
Just Dance, X-Dance, R'n'B, ModernStreet,
Jazz-LatinStreet, Break Dance a Reggaeton.
Tyto tance mají i společný životní styl a oblékání - kšiltovky :))), volné kalhoty, graffiti, masivní zlaté řetězy apod. Pro Street dance jsou typické tzv.
Battles (jamming), kdy jednotlivci, dvojice nebo skupinka lidí tančí kolem sebe. Pozoruje je přitom hlouček lidí, kteří je následně posuzují a určí vítěze. Battles se většinou odehrávají ve volném prostranství.
Typy Stree dance :)))
Break Dance - vznikl v USA a v podstatě se vyvíjel společně s Hip Hopem, využívají se v něm ale i prvky brazilské capoery a různé akrobatické skoky (mezi prvky break dance patří power moves, freezy, footwork, toprock, uprock, lock-in a jiné).
Just Dance- hlavní prvky just dance jsou houpavý rytmus, svěžest, originalita a improvizace.
X-Dance - je silně propojen s osobností tanečníka, ten může projevit vlastní pocity a emoce.
R'n'B - nebo-li Rhythm and Blues má kořeny v černošských rytmech. Hlavním prvkem je houpavý rytmus, v současnosti se hojně mísí s ostatními "černošskými" styly.
ModernStreet - vznikl prolínáním hip hopu, moderního tance a jazz dance. Na hodině ModernDance si nejen zatančíte, čeká vás také posilování a potřebné protažení.
Jazz-LatinStreet - je mix jazz dance, R'n'B a latinskoamerických tanců.
Reggaeton - pochází z latinskoamerických zemí, prolíná se v něm hip hop, reggae, ale i latinskoamerické tance jako samba či salsa.
Více ........:)))
Street dance
Street Dance, nazývaný také pouliční tanec je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech v roce 1970. Pod tento pojem patří taneční styly jako: breakdance,popping, locking, hip hop new style a house dance.Stále více tyto tance získávají na popularitě, lidé je berou jako formu umění, lze v nich soutěžit, další pozitivní aspekt je zlepšení fyzičky.
Street Dance zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří Hip Hop, RnB, New style, Old style, Free style, Hype, Krumpin´, Funky, Lockin´, Poppin´, Boogaloo, Electric boogie,Break dance , House
S rostoucí popularitou se rozrůstá i mnoho seriózních soutěží Street Dance, každoročně se koná spoustu mezinárodních akcí po celém světě, jako například: Battle of the Year, Juste Debout a House Dance International. Tyto soutěže se zaměřují především na tzv. battle, ale také na choreografické přehlídky.
V České republice mezi nejprestižnější street dance akce patří Street Dance Kemp, Beat Street, Dancefloor Attack, Tanečník Roku - my CITY my STAGE a další.
Breakdance
Akrobatický taneční styl, který stál v 70. letech u zrodu hiphopové kultury. Pochází z New Yorku, konkrétně z Bronxu, kde mezi jeho průkopníky patřili především členové různých pouličních gangů. Breakdance využívá techniky toprocku (základní krok prováděný na nohách), uprocku (série kroků používaná k náznaku souboje), footworku (tanečníkova váha spočívá na rukách, čímž se uvolní nohy, které provádějí velmi rychlé a technicky náročné kroky), techniky power moves (veškeré točení, ať už na rukou, na hlavě, či na zádech) a také freeze (zastavení v určité akrobatické póze).
Hiphop newstyle
Populární tanec, který kombinuje více technik rozličných tanečních stylů. Newstyle často používá různé vlny, pop (náhlé strnutí) i akrobatické prvky. Pravidla nejsou jasně daná. Důležité je však správně vystihnout hiphopovou hudbu, její beaty a slova. Velký důraz je kladen i na freestyle, tedy na improvizaci.
New jack swing
V Americe New jack swing, v Evropě Hype. Tento styl vznikl v 80. letech v USA, a to díky videoklipům hvězd, jako byl Bobby Brown nebo M.C. Hammer. V jejich klipech se objevily velmi dynamické a energické taneční kreace, které inspirovaly mnohé tanečníky. Vytvořil se nový styl, založený na technicky jednoduchých, ale fyzicky velmi náročných pohybech.
Krump
Poměrně mladý tanec, nová forma tanečního a životního stylu známého jako Clowning. Krump by se dal označit za temnou stránku Hiphopu. Vyznačuje se agresivním projevem, výbušností, silově náročnými prvky a obrovským množstvím energie, která z něj vyzařuje. Jedná se bezpochyby o nejdrsnější tanec street dance. Ačkoli Krump vypadá sebezlověstněji a dochází mezi tanečníky k opravdovému kontaktu, kdy se poštuchují, tahají za trička, strkají, vrčí a zlost z nich srší proudem, jedná se stále jen o neškodný způsob, jak ventilovat své emoce, zbavit se stresu a nahromaděných problémů.
Dancehall
Kořeny tohoto tanečního i hudebního stylu nalezneme na Jamajce. Dancehall vychází z reggae a africké hudby. Oblíbenosti se těší zvláště u ženské části populace, a to nejspíše proto, že využívá především pohybu boků a hrudníku. Typickým tanečním prvkem pro dancehall je shake (třesení), dále jsou to rozlišné kroky typu The Myspace, The Bogle, Heel-Toe, Blazay-Blazay, Pon the River, Pon the Bank, a mnoho dalších.
Popping
Funky styl, jeden z prvotních tanců street dance vůbec. Základním prvkem je rychlá kontrakce svalů a následné uvolnění, tzv. pop. Právě pop dává celému stylu jeho charakteristické trhavé a sekavé vzezření. Popping můžeme také chápat jako spojující název pro řadu rozlišných tanečních technik. Například pro floating (technika využívající paty a špičky pro plynulé cestování tanečníka po parketu), strobing (rozkouskování obyčejného plynulého pohybu), waving (iluze vlny procházející tanečníkovým tělem) a další.
R´n´b
S příchodem nového hudebního žánru přišel i stejnojmenný taneční styl. R´n´b technicky připomíná Newstyle, ale s větším množstvím vln a plynulých pohybů. Ty jsou podmíněny pomalejší hudbou. R´n´b je procítěný tanec, s propracovanými kroky a důrazem na detail. Většina choreografií se plně soustřeďuje na hudbu i na text, a právě prostřednictvím tance divákům sděluje určitý příběh.
Locking
Nejstarší funky styl v historii street dance. Locking je založen na přesných tanečních pohybech, které jsou ukončeny vtipnou pózou nebo zmrzlou dobou - lockem. Používá gesta, pantomimu, předvádí se a baví. Pro komunikaci s diváky používá tzv. pointing (ukazování). Jeho hravost podtrhuje také typický úbor: pruhované podkolenky, vestičky, pestrobarevné košile, velcí motýlci, kšandy, čepice, klobouky apod.
House dance
Unikátní taneční styl, který jako jediný vychází z houseové hudby. Vznikl začátkem 80. let v prostředí klubů amerického Chicaga. Jeho podstata spočívá v naprostém uvolnění, a to zejména horní poloviny těla. Zatímco nohy provádějí mnohdy až neskutečně rychlé, složité a přesné kroky, tělo je naopak povolené, unášené pouze hudbou. Mezi základní taneční techniky Houseu patří jacking, footwork a lofting. Ty se však dále dělí, a vytvářejí tak celou síť různých pohybových variací.


Nový blog a nové články o Georgovi Sampsonovi !!!

2. února 2018 v 10:53 | Georgííí:))) |  KRAVINKY a KECY Georgííí:)))
Zdravím!:)
Tak,sice jěště stále nastavuju layout,ale jelikož mezi tím co jsem přestala blogovat,
se toho u Georgeho,stalo opravdu hodně a mě,to samozřejně nedá,
abych se o to s blogem a vámi :)nepodělila!!! :)
Takže,je na čase začít přidávat články!Už se na,to opravdu těším!!!:)
I když jsem teď skoro rok,bohůžel blog vůbec nestíhala!Neznamená že bych nesledovala jak,na tom stále jěště můj
idol je! :)A že toho je opravdu spoustu!:)
Což,jsem samozřejmě musela,začít opět o Georgovi psát!:)
Jak jsem psala měla,jsem toho opravdu dost,ale naštěstí jsem vše zvládla!
Školu,řidičák! :)A taky jsem,znovu konečně zabrala v tancování a volejbalu!:)
Snad jsem pořádně nabrala,další síli na blog!:)
Doufám,že se to vyplatí a bude,se vám tu líbit! :)
No myslím,že to by pro shrnutí stačilo!
Určitě,dnes přidám nějáké články a konečně dodělám layout,Moc se na vás těším
a užíjte si můj noví blog,o Georgovi Sampsonovi!!! :)
S láskou,vaše Georgííí:))) !!!